TRANSMISJA KONCERTU Z KOŚCIOŁA ŚW.  JANA W GDAŃSKU
TRANSMISJA STREAMING  24.12.2020 GODZ 20:00

LINK DO KONCERTU : https://youtu.be/Kmu8FOgc8e4

Wyjątkowy koncert świąteczny zostanie wyemitowany w wigilijny wieczór. Został przygotowany przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Gdańsku wraz z jego duszpasterzem ks. Krzysztofem Niedałtowskim. Duchowny jest również autorem słów tytułowego utworu 
„Trudna Kolęda”, napisanego specjalnie na tę okazję. Premiera koncertu odbędzie się o godzinie 20:00 w Wigilię, można go będzie obejrzeć za darmo na stronie duszpasterstwa http://www.swjangdansk.pl/ oraz na oficjalnym portalu miasta Gdańsk www.gdansk.pl, do końca roku 2020.

W koncercie usłyszymy oryginalne aranżacje polskich kolęd i pastorałek, jak również świątecznych pieśni zapożyczonych z tradycji francuskiej czy angielskiej. Całość dopełnią autorskie kompozycje muzyków związanych z duszpasterstwem. Koncert przygotowali: 
Maciej Borowicz, który skomponował lub dokonał opracowań wszystkich utworów wokalno-instrumentalnych, oraz 
Andrzej Szadejko, który zagra na zrekonstruowanych w mijającym roku organach Johanna Rhode, 
usłyszymy także jego autorski utwór Pastorale.

Wykonawcami części wokalnej jest Schola Świętojańska - grupa osób na stałe związana z kościołem św. Jana. Ich śpiew możemy usłyszeć podczas cotygodniowych transmisji mszy św. z kościoła. Osoby śpiewające to nie tylko profesjonalni muzycy; są wśród nich również przedsiębiorcy, architekci, nauczyciele, lekarze, konserwatorzy zabytków, pracownicy naukowi. Wszystkich łączy miłość do muzyki i Gdańska.

– W tym roku Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich trudniejsze niż zwykle. Dlatego postanowiliśmy stworzyć dla Was coś ku podniesieniu serc. Koncert w kościele św. Jana na żywo okazał się niemożliwy. 

Zapraszamy zatem przed ekrany, gdzie spotkamy się, śpiewając być może wspólnie taką kolędową prośbę z nadzieją:

„TY BOŻE WIESZ
ILE ZŁYCH ŁEZ
DZIELI NAS I NAS BOLI
PRZYJDŹ JESZCZE RAZ 
OBDARUJ NAS
PANDEMIĄ DOBREJ WOLI”

Serdecznie zapraszam – ks. Krzysztof Niedałtowski

Wsparcia w realizacji koncertu udzieliło Miasto Gdańsk, partnerem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury.